Borussia Dortmund

Ikin me viza në Gjermani, por shqiptarët diskriminohen në tregun e punës

Ndërsa një pjesë e madhe e të rinjve shqiptarë kërkojnë të ikin në Gjermani dhe të punojnë atje, një studim…

S’ka më dyshime, Dortmund zyrtarizon trajnerin e ri

Lucien Favre është trajneri i ri i Borusias së Dortmundit. Emri i tij kishte kohë që përflitej dhe sot gjithçka…

Ndizet merkatoja, Alvaro Morata drejt Bundesligës

Alvaro Morata kërkohet nga Borussia Dortmund. Sipas anglezes “Mirror”, klubi gjerman ka piketuar sulmuesin spanjoll të Chelsea. Me Morata-n, Dortmund…

Dortmund nuk e do Balotellin, kërkon “yllin” e Frankfurt

Borussia Dortmund heq dorë nga transferimi i Mario Balotellit. Trajneri i ardhshëm i verdhezinjve, Lucien Favre ka kërkuar të vazhdojë…

Watzke: Dortmund nuk e konkurron më Bayernin…për faj të Bayernit

Bosi i Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke nuk i sheh më verdhezinjtë si konkurrentë të Bayern Munchen. Sipas tij, arsyet janë…

Weidenfeller për largimin e Dembele te Barça: Nuk mori as këpucët e tij

Roman Weidenfeller është pjesë e Borussia Dortmund që prej vitit 2002. Portieri 37-vjeçar është ndër të paktët futbollistë që i…

Dortmund bën “pazar” te Klopp, kërkon portierin e Liverpool

Borussia Dortmund ka nisur punën për sezonin e ri, teksa prej disa ditësh, mediat në Gjermani kanë përmendur shumë emra…

Manchester United, ofertë të çmendur për Pulisic

Christian Pulisic është kthyer në futbollistin më të kërkuar në Europë. Chelsea, Real Madrid dhe Liverpool kanë shprehur interes. Por…

Balotelli drejt Gjermanisë, e kërkon rivali i Bayern Munchen

Borusia Dortmund duket se e ka ndarë mendjen; do të bëjë merkato të fuqishme në verë. Verdhezinjtë janë vetëm një…

Dortmund kërkon talentin e Atalantës, por çmimi është për të vënë duart në kokë

Borussia Dortmund vazhdon të “gjuajë” talente. “Gazzamerkato” raporton se klubi gjerman është vënë në gjurmët e Musa Barrow, sulmuesit 19-vjeçar…
Close