Borussia Dortmund

E bujshme/ Dormund akord me trajnerin që lançoi Reusin në Bundesligë

Borussia Dortmund po përgatitet të afrojë në skuadër, trajnerin Lucien Favre. Siç raportojnë mediat gjermane, drejtuesit e klubit verdhezi kanë…

Stoger sjell lajme të mira për rikthimin e superstarit të Dortmund

Një lajm i mirë vjen për fansat e Borussia Dortmund dhe të gjithë simpatizantët e futbollit gjerman, Marco Reus është shumë…

Aubameyang i shkel syrin Arsenalit: “Janë një ekip i madhërishëm”

Aubameyang nuk ndalon së tepruari. Duket se po bën maksimumin që të urrehet nga tifozat e Borussia Dortmund dhe dëshiron…

Nga Argjentina vjen zëvendësuesi i Aubameyang

Lautaro Martinez sipas të gjithave gjasave do të jetë futbollisti i afruar nga Borussia Dortmund për të mbyllur hapësirën që…

Nga Argjentina vjen zëvendësuesi i Aubameyang

Lautaro Martinez sipas të gjithave gjasave do të jetë futbollisti i afruar nga Borussia Dortmund për të mbyllur hapësirën që…

Zyrtare / Arsenal bën ofertën e parë për Aubameyang

Ka shumë ditë që përflitet në media se Aubameyang është në radarin e Arsene Wenger, por deri ditën e sotme…

Dy yjet e Dortmund arrijnë akordin personal me Arsenal

Pierre Erick Aubameyang dhe Henrikh Mkitaryan kanë arritur akordet personale me Topcinjtë e Londrës. Kjo gjë bëhet e ditur nga…

Aubameyang largohet vetëm në rast se Arsenal përmbush këtë kusht

Telenovela e kësaj merkatoje është padyshim Pierre Erick Aubameynag. Sulmuesi nga Gaboni fillimisht u përfol të kalonte në Kinë e së…

Jupp Heyckens ngre në qiell James Rodriguez

E coi Bayern Munich drejt greminës, mirëpo Carlo Ancelotti nuk bëri gjithcka gabim tek Bayern Munich. Afrimi i kolumbianit James…

Aubameyang drejt Arsenal? A është kjo një shenjë që forcon këtë mundësi… / Foto

E ardhmja e Aubumeyang është akoma e paqartë, oferta nga Kina është refuzuar por gabonezi nuk ishte përsëri pjesë e skuadrës së…
Close