Bundesliga

Turqia shpall gatishmëri luftarake me Greqinë, Erdogan: Shtet i mbaruar!

Situata mes Turqisë dhe Greqisë është acaruar pasi kjo e fundit ka vendosur lirimin dhe mbrojtjen e 8 oficervë turq…

Ikin me viza në Gjermani, por shqiptarët diskriminohen në tregun e punës

Ndërsa një pjesë e madhe e të rinjve shqiptarë kërkojnë të ikin në Gjermani dhe të punojnë atje, një studim…

Gjesti/ Hamburger ra nga kategoria, por tifozët nuk e lënë në baltë

Dashuria e tifozëve të Hamburger për skuadrën e tyre nuk shuhet përtej faktit se vitin tjetër do të jetë në…

U zyrtarizua te PSG, Tuchel kërkon të “bastisë” Bundesligën në merkato

Thomas Tuchel u zyrtarizua te PSG pak ditë më parë. Ish-trajneri i Borussia Dortmund ka nisur nga puna për përforcimin…

Igli Tare kërkon trajner për Lazion, hedh sytë nga Bundesliga

Lazio interesohet për trajnerin e Schalke 04, Domenico Tedesco. Lajmi raportohet nga “Tuttosport”. 32-vjeçari është në kontratë me Schalke-n deri…

Mandat arresti për ish-yllin e Bundesligës

Ish-futbollisti i Hertha Berlin, Marcelinho nuk ka respktuar afatin e pagesës së domosdoshme për një prej fëmijëve të tij. Gjykata…

Arsenali i bën dalje Mustafit, e zëvendëson me mbrojtësin e Dortmund

Gjërat për Shkodran Mustafin nuk kanë shkuar mirë gjatë këtij sezoni dhe sidomos gjatë javëve të fundit. Arsenal-i i tij…

Zyrtare/ Mesfushori i Tottenham kalon te Borussia M’Gladbah

Borussia M’Gladbah ka siguruar “goditjen” e parë në merkato. Bëhet fjalë për Keanan Bennetts. Mesfushori 19-vjeçar ka kaluar nga Tottenham…

Prapaskena/ Refuzoi 30 milionë për Kramaric, Hoffenheim di të bëjë biznes dhe…histori

Për dy vite e gjysmë, Andrej Kramaric ka “marrë përdore” Hoffenheim, pasi sulmuesi kroat ka shënuar 33 gola dhe ka…

Leverkusen me pushime pas fundit të kampionatit, por jo binjakët Bender

Leverkusen pas përfundimit të sezonit në Bundesliga 1 ka marrë pushimet. Por, një gjë e tillë nuk mund të thuhet…
Close