Bundesliga

Punuan bashkë te Bayern, Pep i bën nder Reschkes dhe Stuttgartit për super talentin

Stuttgart përgatitet për sezonin e ri. Siç raporton “BILD”, Stuttgart ka bërë një super goditje për merkaton e verës. Klubi…

Matthaus rikthehet në fushën e lojës

Gati dy dekada pas ndeshjes së fundit si profesionist, ish-kampioni i botës ka bindur me disa kombinime të bukura dhe…

“Po e pashë babanë me fanellën e Bajernit, do ta zbres nga tribuna”

Dueli direkt mes vëllezërve Boateng në finalen e Kupës së Gjermanisë të shtunën në Berlin, këtë radhë do të mungojë.…

Rënia e Hamburgut, tifozët kundërshtarë realizojnë talljen “historike”

Rezultate e javës së fundit në Bundesligë ishin historike, pasi dekretuan për herë të parë rënien e Hamburgut në Bundesligën…

Hamburger ra nga kategoria, Van der Vaart fjalë prekëse dhe motivuese për ish-skuadrën e tij

Hamburger pësoi dje dramën më të madhe që nga formimi si klub futbolli. Ekipi që nuk kishte rënë asnjëherë në…

Hynë në Champions, lojtarët e Hoffenheim “dush” trajnerit Nagelsmann gjatë konferencës për shtyp (Video)

Julian Nagelsmann është padyshim “arkitekti” i Hoffenheim, që nga momenti kur e mori në ngarkim (2016). Këtë sezon, Hoffenheim siguroi…

Asnjë brazilian i Bundesligës në Botëror, Naldo: Të paktën të ishte Rafinha

Naldo nuk e kapërcen dot faktin se asnjë futbollist brazilian që luan në Bundesligë, nuk ka marrë festë nga Brazili…

Video/ Hamburger bie në Bundesligën 2, tifozët i vënë flakën stadiumit

Hamburger fitoi sot kundër Borussia M’Gladbah, por kjo nuk mjaftoi të qëndronte në Bundesligën 1. Fitorja e Wolfsburg ndaj Koln,…

Mbyllet Bundesliga, bie Hamburger, ja kush shkon në Champions

Ka përfunduar sot java e fundit e Bundesligës 1 në Gjermani për këtë sezon. Bayern Munchen ngre zyrtarisht trofeun, të…

Perlat e sezonit, batutat më gallatë në Bundesligë për këtë vit

Sot Bundesliga do të luajë javën e fundit për këtë sezon. Kanë mbetur edhe disa verdikte për t’u përcaktuar, si…
Close