Kombëtarja

Ndahet nga jeta Kryetari i Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri

Shuhet në moshën 57-vjeçare presidenti i Federatës të Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri. Kreu i futbollit kosovar kishte ndjerë shqetësime…

U mor tre orë në pyetje nga prokurorët, por ja çfarë tha Habilaj në lidhje me Tahirin

Më 30 maj prokurorët Besim Hajdarmataj dhe Vladimir Mara shkuan në Itali për të marrë në pyetje Moisi Habilajn, në…

Zvicra po kërkon punonjës, këto janë fushat më të kërkuar

Zvicra duket se do përballet me deficit në treg për rreth gjysmë milioni punëtorë deri në vitin 2030. Ky deficit…

Futbollistja e kombëtares nis pushimet, i vë “flakën” Instagramit

Erida Bajrakurtaj është një nga futbollistetmë të talentuara të kombëtares shqiptare, por një kohësisht edhe nga më simpatiket. Përveç fushës…

Flet legjenda gjermane: Nuk jemi favoritë, ja pse Sane mbeti jashtë Botërorit

Kampion bote në vitin 1990, Thomas Berthold është dikush i cili e di si ngrihen trofetë. Ish-futbollisti i Bayern Munchen,…

Ekskluzive e BILD: Mësohet vendimi final për Manuel Neuer!

  Prestigjiozja gjermane “BILD” jep lajmin e madh për tifozët e “panzerave”: Neuer merr “dritën jeshile” për në Botëror. Kapiteni…

Humbja me Austrinë, trajneri Lëv: Pashë shumë gjëra negative në lojën e Gjermanisë

Trajneri i Hjermanisë, Hoakim Lëv, pas ndeshjes së djeshme miqësore me Austrinë, ku të tijtë u mundën 2-1, edhe pse…

Austria “përmbys” Gjermaninë, Neuer luan 90 minuta

Gjermania humbi 1-2 miqësore kundër Austrisë. Një disfatë që vjen para Botëorit “Rusi 2018”, por trajneri Low bëri shumë ndryshime…

Video/ Neuer në formacion, Ozil shënon për Gjermaninë (LIVE)

Gjermania është duke zhvilluar miqësoren kundër Austrisë. Po luhet minuta e 15-të dhe Gjermania kryeson 1-0 me golin e shënuar…

Lajm fantastik, Neuer në fushë në miqësoren kundër Gjermani U-20

Manuel Neuer ka hedhur zyrtarisht “kandidaturën” për të qenë në Botërorin “Rusi 2018”. Kjo pasi kapiteni i Gjermanisë, sot është…
Close