Kombëtarja

Probleme te Gjermania, Neuer kërcënon të braktisë Botërorin

Gjermania është ende në pritje të Manuel Neuer dhe përgatitjes së tij për Kupën e Botës. Pasi ka humbur shumicën…

Hitzfeld: Gjermania sërish kampione, ky do të jetë lojtari më i mirë i Botërorit

Ottmar Hitzfeld specifikon një lojtar që sipas tij do të jetë “ylli” i Botërorit “Rusi 2018”. “Futbollisti më i mirë…

E zbulon Petersen: Nuk ia hapa telefonin trajnerit Low  

Nils Petersen ishte një nga surprizat e trajnerit Low në nominimin për një vend në Kupën e Botës. Ende nuk…

Ditë e shënuar për kampionin e Botës, martohet Ginter!

Mbrojtësi Matthias Ginter (24 vjeç) është ngjitur në altar me të fejuarën e tij, Christina-n. Disa prej fotove të ceremonisë…

U la jashtë Botërorit, flet për herë të parë Mario Gotze

Mario Gotze nuk u përfshi në listën e skuadrës së Gjermanisë për Botërorin “Rusi 2018”. “Ylli” i Borussia Dortmund, përmes…

I tha ‘je më i mirë se Messi’, Low pendohet për Gotze-n

E mbani mend frazën e famshme që Low i tha Mario Gotze-s para se të hynte në fushë në finalen…

Renditja e FIFA-s/ Gjermania kryeson para Brazilit, ja 10-shja e parë!

Renditja e fundit e FIFA-s para Botërorit të Rusisë, sheh në vend të parë Gjermaninë, që kryeson para Brazilit. Nuk…

Këta janë “yjet” e Bayern Munchen që do të jenë prezentë në Botëror

Botërori është në prag dhe pas përfundimit të sezoneve respektive në kampionatet e futbollit nëpër Botë, do të nisë eventi…

Low e la jashtë Botërorit, Wagner merr një vendim drastik

Sandro Wagner nuk u nominua nga trajneri i Gjermanisë për në Botërorin “Rusi 2018”. Sulmuesi i Bayern Munchen pësoi një…

Djali në kombëtare, babai i Petersen: Nuk i mbajta dot lotët

Nominim surprizë për Nils Petersen në skuadrën e përkohshme të Gjermanisë për Botërorin “Rusi 2018”. Sulmuesi i Freiburg do të…
Close