Legjionarët

U mor tre orë në pyetje nga prokurorët, por ja çfarë tha Habilaj në lidhje me Tahirin

Më 30 maj prokurorët Besim Hajdarmataj dhe Vladimir Mara shkuan në Itali për të marrë në pyetje Moisi Habilajn, në…

Ikin me viza në Gjermani, por shqiptarët diskriminohen në tregun e punës

Ndërsa një pjesë e madhe e të rinjve shqiptarë kërkojnë të ikin në Gjermani dhe të punojnë atje, një studim…

Roma kërkon portierin e Gjermanisë, 20 milionë euro në tavolinë

“Gazzetta dello Sport” e “Corriere dello Sport” raportojnë se Roma është pranë akordit me Bernd Leno. Klubi italian kërkon shërbimet…

Ditmir Bushati nuk ndalet, jep lajmin e madh për integrimin e Shqiperise në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati në një intervistë për radion “Monocle 24 Radio”, emisioni ‘The Foreign…

Ballack gati rikthimi te Chelsea, merr një post të lart si drejtues

Michael Ballack mund të rikthehet te Chelsea. Ish mesfushori i kombëtares gjermane sipas asaj që raportojnë mediat angleze është favoriti…

Mësohet destinacioni, kjo është skuadra e re e Emre Can

Transferimi i mesfushorit gjerman në Seria A mund të konfirmohet këtë muaj, pasi përfundimi i Ligës së Kampionëve është gjatë…

Arsenali jashtë Europa League, sulmohet Mesut Ozil

Arsenali u eliminua dje nga Europa League, pasi në sfidën e kthimit në gjysmëfinale u mposht 0-1 nga Atletico Madrid.…

Nëse fiton në finalen e Kievit, Kroos bëhet legjendë e futbollit gjerman

Toni Kroos mund të bëhet një legjendë! Më 26 maj në Kiev, “ylli” i Gjermanisë do të synojë trofeun e…

Zyrtare / Schweinsteiger nënshkruan me ish-ekipin tij

Tashmë është zyrtare. Bastian Schweinsteiger do të jetë edhe një sezon pjesë e MLS në SHBA. Ish kapiteni i kombëtares gjermane…

Lorey Sane / Ja pse City më tërhoqi më tepër se Bayern Munich

Eshtë talenti më i madh gjerman, mirëpo fatkeqësisht është larguar nga Bundesliga drejt Premier League-s angleze. Në një deklaratë për mediat…
Close