Top Lajme

”Ti je shqiptar, e tregon…” : Plas ‘lufta’ në parlamentin e Greqisë, deputeti grek akuzon ministrin

Duket se debatet për marrëdhëniet me Shqipërinë nuk do të mbyllet kurrë në Parlamentin grek, ndërkohë që ka qenë deputeti…

‘Air Albania’ parashikohet të krijohet brenda 10 ditëve, zbulohen cilët janë aksionerët

Kompania shqiptare e fluturimeve Air Albania parashikohet të krijohet brenda 10 ditëve. Vendimi për procedurat e krijimit të shoqërisë “Air…

Vajzat shqiptaret i pyesin burrat se a bën të vishen me rroba provokuese, përgjigja e tyre ju shkrin

Shumë çifte mund të jetojnë momente të lumtura krahë njër-tjetrit, por janë disa momente edhe kur mund t’i acarojnë raportet.…

Donte ta surprizonte të fejuarit me një foto të nxehtë…Por ai i jep fund menjëherë fejesës kur e shikoi më mirë foton

Le të flasim për një foto të thjeshtë që ka shkatërruar një marrëdhënie …që mesa duket ishte e bazuar në…

Flet legjenda gjermane: Nuk jemi favoritë, ja pse Sane mbeti jashtë Botërorit

Kampion bote në vitin 1990, Thomas Berthold është dikush i cili e di si ngrihen trofetë. Ish-futbollisti i Bayern Munchen,…

Humbja me Austrinë, trajneri Lëv: Pashë shumë gjëra negative në lojën e Gjermanisë

Trajneri i Hjermanisë, Hoakim Lëv, pas ndeshjes së djeshme miqësore me Austrinë, ku të tijtë u mundën 2-1, edhe pse…

Austria “përmbys” Gjermaninë, Neuer luan 90 minuta

Gjermania humbi 1-2 miqësore kundër Austrisë. Një disfatë që vjen para Botëorit “Rusi 2018”, por trajneri Low bëri shumë ndryshime…

Lajm fantastik, Neuer në fushë në miqësoren kundër Gjermani U-20

Manuel Neuer ka hedhur zyrtarisht “kandidaturën” për të qenë në Botërorin “Rusi 2018”. Kjo pasi kapiteni i Gjermanisë, sot është…

Probleme te Gjermania, Neuer kërcënon të braktisë Botërorin

Gjermania është ende në pritje të Manuel Neuer dhe përgatitjes së tij për Kupën e Botës. Pasi ka humbur shumicën…

Ditmir Bushati nuk ndalet, jep lajmin e madh për integrimin e Shqiperise në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati në një intervistë për radion “Monocle 24 Radio”, emisioni ‘The Foreign…
Close